Már hivatalos, hogy Velencére költözik a gárdonyi orvosi ügyelet. A jelenleg társulási tag 7 tókörnyéki település közül 5 összevont testületi ülésen, Pákozd és Sukoró néhány nappal később minősített többséggel elfogadta Gárdony csatlakozási kérelmét. A közös ülésen egyedül Dr. Sirák Andrásné tartózkodott, aki mint mondta, nem látta azt, hogy valóban minőségileg jobb szolgáltatást kaphatnak az összevonással a településen élők és véleménye szerint nincsenek eléggé kidolgozva a személyi feltételek.
Az egész ügyeleti mizéria előzményeiről már többször írtunk, itt olvashatja cikkeinket. Nem győzte meg a gárdonyi vezetést az a több mint 2000 aláírás sem, akik kérték, hogy maradjon Gárdonyban is ügyelet. Érdekes, hogy nem készült hatástanulmány a két ügyelet összevonásáról, nyilván erre nem volt elegendő idő…
A sajtótájékoztatón Tóth István Gárdony polgármestere elmondta,hogy több éve foglalkoznak a gondolattal, hogy összevonják a két ügyeletet. Elérkeztek egy olyan pontra, amiről azt gondolják, hogy egy jobb minőségű, jobban finanszírozható orvosi ügyeletet tudnak fenntartani.
Ők úgy látták (A helyi orvosok – a szerk), hogy azzal a néhány orvossal aki Gárdonyban praktizál, mert mi ellátjuk Zichyújfalut is, nagyon nehezen oldható meg az orvosi ügyelet, annál is inkább, mert a háttérből a külsős orvosok egy része elment más területre. […] Bizony a külsősöknél sokszor előfordult, hogy olyan orvos is bekerült a mi orvosi ügyeletünkbe, aki meglátásunk szerint nem teljes mértékben úgy látta el a feladatát, mint ahogy kívánatos lett volna.
Akkor tájékozódtunk,addigi információnk alapján is a lakosságunk meglehetősen vegyes érzelmekkel fogadta a mi orvosi ügyeletünket, elég sok kritikát kaptunk az orvosi ügyelet miatt, főleg akkor, amikor olyan külsős orvosok dolgoztak akik nem voltak a településen elfogadottak. – Mondta el Tóth István polgármester
Szeptember 1-től egy olyan ügyeleti formát szeretnének bevezetni, ahol hétköznap és hétvégén is jelen van egy orvos. Hétvégén reggel 7-től este 7-ig még egy orvos jelen van fizikailag is az ügyeleti szolgálatban, aki főleg az ambuláns betegeknek az ellátását végzi, míg a másik orvos a hívásokra történő kiszállást fogja végezni.
Az ügyeleti rendszer a mentő diszpécseri szolgálatra épített ügyeleti rendszer jelenleg is. Ez azt jelenti, hogy a hívások nem közvetlenül az ügyeletre érkeznek, hanem a diszpécser szolgálatra, ahol el tudják dönteni, hogy egy esetkocsit kell küldeni, vagy az ügyeletes orvost, esetleg azt mondják, hogy „fáradjon be az ügyeletre”.
Az ügyelet összevonása egyelőre 4 hónapra szól, szeptember -től december 31-ig. Ez után – a tapasztalatok alapján – dönt a társulási tanács arról, hogy véglegesítsék-e az új ügyeleti rendszert.
A sajtótájékoztató videóját érdemes megnézni…