Sajnos legtöbben a villanybojler cseréjére kizárólag annak meghibásodása után gondolnak, mi azonban fontosnak láttuk összeszedni azokat a szempontokat, hogy miért is éri meg egyébként is egy új villanybojler? Az első és legaktuálisabb szempont az Otthonfelújítási Támogatás lehetősége, melynek keretében akár a vételár 50%-át is megspórolhatjuk*. Nem utolsó szempont az sem, hogy ma már szinte csak energiatakarékos és minimális hőveszteségű villanybojler típusok vannak a piacon, így egy esetleges korszerűsítéssel jelentős mértékű villanyszámlától szabadulhatunk meg.
A villanybojlerek – más néven elektromos vízmelegítők – számos pozitívummal rendelkeznek, éppen ezért használatuk is egyre népszerűbb. A villanybojler működése roppant egyszerű, tulajdonképp felfoghatjuk úgy is, mintha egy merülő forralót tartályba zárva jól leszigeteltünk volna. A hasonlat azért is aktuális, mivel a villanybojlereknél is elektromos fűtőszál melegíti fel a vizet.
A villanybojler használatának előnyei:
- – Működésük csendes
- – Nem igényelnek éves felülvizsgálatot, mint a gázbojlerek
- – Környezetbarát típusok, így működésük közben nem keletkezik károsanyag, így végső soron a szén-monoxid mérgezés veszélyétől sem kell tartanunk
- – Kitűnően társíthatók napelemes-, vagy napkollektoros rendszerrel is, melyek akár 100%-ban is képesek kiváltani az üzemeltetéshez szükséges energiát.
- – Egyszerű kialakítással bírnak: kevesebb mozgóalkatrészt tartalmaznak, mint pl. egy gázbojler, így kisebb a meghibásodási lehetőségek száma is.
- – Hőveszteségük minimális: hiszen rendkívül közel telepíthetőek a vízvételi helyhez (ezzel is elkerülve a csőrendszerekben felmerülő hőveszteséget), továbbá hőszigetelésük is kifogástalan
- – Sokoldalú elhelyezhetőség: fali, álló, fekvő – kerek, hengeres, lapos vagy épp szögletes kiviteleik között mindenki könnyedén megtalálhatja a számára legmegfelelőbb típust.
- – Gazdaságos: egyes típusok már csak akkorra fűtik fel a vizet amikor arra a felhasználónak valóban szüksége van, így jelentősen csökken az üzemeltetés költség is.
Villanybojler kiválasztási szempontok:
- – Űrtartalom: attól függően, hogy a későbbiekben hányan kívánjuk életvitelszerűen használni a villanybojlert. A legtöbb gyártó hobbi házakhoz az 50 literes, 1-2 fős háztartásokba a 80 literes, 3-4 fős családokhoz a 120 literes típust ajánlja – melyet számos felmérés támaszt alá.
- – Konstrukció (nagyban összefügg a berendezés árával) – léteznek egyszerű, manuális hőfokszabályzóval rendelkező, gyári hőfokbeállítással dolgozó, vagy épp öntanuló kivitelek, melyek értelemszerűen az árban is visszatükröződnek
- – Típus: az sem mindegy, hogy átfolyós, vagy tárolós villanybojlert választunk. Mint az már a nevéből is létszik egyes modellek a bennük lévő fűtőszál segítségével átfolyás közben, azaz a konkrét használatkor melegítik fel a vizet. Ezeket a modelleket elsősorban mosogatók alá beszerelve szoktál alkalmazni. A tárolós villanybojlerek már több vízvételi hely egyidejű kiszolgálására és nagy mennyiségű melegvíz biztosítására alkalmasak. Beépített magnézium anóddal rendelkeznek (a hosszú élettartamért) egyedülálló hőszigetelésük pedig tartósan energiatakarékos működést szavatol.
- – Gyártó: webáruházunkban Ariston, Atlantic, Bosch, Concept, Hajdu modellek közül választhat
- – Ár
- – Garanciaidő
- – Karbantartási szempontok (könnyű hozzáférés)
Egy további dologra viszont fontos még odafigyelni a vásárlás előtt: mindenképpen vizsgáljuk felül a vezetékek (azaz az elektromos hálózat) állapotát, a villanyóra, a kismegszakítók adottságait – nehogy felszerelést követően szembesüljünk csak azzal, hogy nem bírja a rendszer a megnövekedett energiafelvételt.
Miután egy bojler beszerzése hosszútávú beruházás, fontos még az is, hogy minőségi terméket válasszunk. A Gépész Webáruház villanybojler kínálatában számos gyártó termékét érheti el, széles méretválasztékban, raktárról, azonnal.
* Amennyiben jogosultak vagyunk a legalább egy gyermeket nevelő családok Otthonfelújítási Támogatására, úgy fürdőszobánkat még gazdaságosabban korszerűsíthetjük. A támogatás összege a számlával igazolt felújítási költségek 50%-a, de legfeljebb 3 millió Ft. Ez az összeg többek között fürdőszobafelújításra is használható, melyben benne van az esetlegesen régi villamoshálózat korszerűsítése, a villanybojler vagy gázbojler csere, mosdó, WC, kád, zuhanykabin, csövek, csatlakozók, csaptelepek, burkolóanyagok és a fürdőszobai radiátor, vagy éppen a beépíthető bútorok cseréje is.
Szponzorált tartalom