Több, mint kétezren tekertek a Tour de Velencei-tó futamain – képek

758

Vihar helyett rekkenő hőségben indultak útnak a Tour de Velencei-tó futamainak résztvevői szombaton a velencei Drótszamár Park és Kempingből. A tó körül, kerékpárúton haladó 30 km-es PORT.hu bringatúrán összesen 2.100 induló volt, ezzel az ország legnagyobb létszámú kerékpáros túrája valósult meg a Velencei-tónál. A 72 km-es Capriolo Minimaratonon és a 118 km-es Cube országúti maratonon is több, mint 300-an álltak rajthoz.

A legfiatalabb saját erőből teljesítő mindössze 5, a legidősebb 73 éves volt, ez is mutatja, hogy a Velencei-tó körüli kör, valóban nem nehéz, családok számára is könnyen teljesíthető. A kerékpárúton azonban számos szülő utánfutóban húzta gyermekét.

A rendezvény utáni tombolán, 1.000.000 Ft értékben sorsoltak kerékpáros ajándékokat a szervezők, a fődíj egy ezer eurós Cube Peloton országúti kerékpár volt.

A rajt és célterületül szolgáló Drótszamár bringás kemping kiváló helyszínnek bizonyult. Az biztos, hogy a rengeteg ember és helyszíni nevező, komoly és néhol váratlan kihívás elé állította a szervezőket, de összességében úgy tűnt, hogy a nevezők elégedettek a szervezéssel.